Social Media Icons

slide code

Health Benefits of Dark Chocolate


Už je to dlhší čas, čo sa na blogu objavili články  Health Benefits of Avocado a Reasons to drink Green Tea, ale tie príspevky mali úspech a chcela by som v podobných článkoch pokračovať. Jeme veľa vecí, ktoré majú zlé, ale aj dobré benefity a vôbec o nich ani nevieme. Určite veľa z vás obľubuje viac mliečku ako horkú čokoládu, ale práve tá horká má veľa benefitov, ktoré nám a nášmu telu prospievajú. Aké sú to?

Ochraňuje tvoju pokožku pred slnkom. Zvyšuje hustotu a hydratáciu v pokožke, zlepšuje prietok krvi, takže môže ochraňovať aj pred poškodeniami spôsobeným slnkom. 

Je veľmi výživná. Tmavú čokoládu by sme ale mali konzumovať s mierou.

Znižuje krvný tlak a zlepšuje krvný tok. Existuje veľa kontrolovaných štúdií, ktoré ukazujú, že kakao a tmavá čokoláda môžu zlepšiť tok krvi a znížiť krvný tlak, no účinky sú zvyčajne mierne. 

dark chocolate healthy

Je to výkonný zdroj antioxidantov. Horká čokoláda je nabitá organickými zlúčeninami, ktoré sú biologicky aktívne a fungujú ako antioxidanty. Dokázalo sa, že kakao a tmavá čokoláda obsahujú viac antioxidačnej aktivity ako čučoriedky alebo bobule Acai.

Znižuje riziko kardiovaskulárnych ochorení. Z dlhodobého hľadiska by malo byť menšie riziko ochorenia srdca a cholesterolu. 

Zlepšuje funkciu mozgu. Toto je dôvod, prečo jem horkú čokoládu aj ja a to hlavne v skúškovom období, keď mám chuť na sladké, ovocia mám už dosť, tak vždy siahnem po zdravšej variante sladkostí - tmavej čokoláde.


Komentáre

 1. Úplně jsem z tvého článku dostala chuť na hořkou čokoládu :) Miluju jí, ale přítel moc ne. Tak si jí kupuju většinou pro sebe :D

  https://thewaybya.blogspot.cz/

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Vždy som mala oveľa radšej horkú ako mliečnu čokoládu :D O niektorých faktoch som vedela, ale o ochrane pred slnkom napríklad nie :D
  Ale akurát som na ňu dostala chuť ❤
  A STYLISH BEE // Facebook Page

  OdpovedaťOdstrániť
 3. horká čokoláda je najviac!! :P ♥

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Snižuje krevní tlak? To je dobré vědět, dlouhodobě ho mám vysoký a na svůj risk žádné prášky neberu... Článek pomohl, děkuju. Beru odběr (jako Janina Pálková) a pokud jukneš ke mě popřípadě vezmeš odběr budu moc ráda. Těším se na další článek ;-)
  http://janinatvoriskvosty.blogspot.cz/

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

i love you ♥

Most Loved

Šaty môjho leta
Leto síce nie je moje obľúbené ročné obdobie, no aj napriek tomu ho mám za niektoré veci rada. Mil…
Thankful.
Konečne som sa dokopala k tomu, aby som si sadla za notebook a napísala zas niečo na blog. Po posl…
Reasons to drink Green Tea
Ahojte! Dneska troška lifestyle článok, ktorý možno nezaujme každého, ale chcela som sa s vami o t…
Hey Autumn!
To, že jeseň je mojím obľúbeným ročným obdobím už nie je žiadne tajomstvo. Milujem všetko, čo sa j…