Social Media Icons

slide code

Ako spomaliť čas?

Nezdá sa vám, že svet ide príliš rýchlo? A mám pocit, že čím som staršia, tým sa život deje rýchlejšie. Čím to je, že dovŕšením určitého veku váš čas začne plynúť rýchlejšie? Je pondelok ráno a zrazu je piatok večer a znova pondelok. Dosť ma zaskočilo, keď som si pred pár dňami uvedomila, že za štyri mesiace tu máme zas Vianoce a ďalší rok. Príde mi neuveriteľné, že som v práci už tretí mesiac a ďalší nastupujem do tretieho ročníka na vysokej škole. Prvé dva roky na vysokej mi ubehli najrýchlejšie v celom mojom živote. Je to naozaj dospievaním? Ako spomaliť čas?

Čas. Vždy tu bol, je vždy tu bude. Je to niečo, čo každý z nás vníma, ale nikto sa nad ním nepozastavuje. Riešime len koľko je hodín, kedy kde máme byť a o koľkej ráno vstaneme. Niekedy sa zamýšľam nad tým, aký je čas zvláštny. Je to niečo, čím sa riadime, ale nikto z nás nevie, koľko času ešte máme a kedy ten náš skončí. Veľakrát si ho neužívame naplno, plytváme ním a nevážime si, že ho máme. Je to každého rozhodnutie ako s ním nakoniec vynaložíme. 

Jedno je však isté. Čas nikdy nespomalíme. Naša jediná možnosť je ŽIŤ. Cestovať, objavovať, spoznávať nové veci, krajiny, ľudí. Užívať si prítomnosť, pretože to je jediné, čo v tom momente máme isté. Nikto sa nechce pozrieť o päť rokov dozadu a nevidieť chvíle, keď žil.

poppy fieldpoppy fieldpoppy field

Komentáre

 1. Napísala si to krásne a výstižné. Myslím si, že čas plynie rýchlo najmä preto, lebo mnoho z nás nežije v prítomnom okamihu, ale stále sa niekde náhli a jednoducho nežije, ale prežíva. Máme po väčšine stereotypný život, plný starostí a povinností a tak niet divu, že nám čas uteká pomedzi prsty. Preto je čoraz viac dôležitejšie si nájsť chvíľu na seba, svojich blízkych a jednoducho na veci, ktoré nás robia šťastnými a napĺňajú nás :)

  THE EFFLORESCENCE GIRL

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Veľmi pekné slová, no musím povedať, že ešte krajšie fotky! Úplne rozprávkové zábery. :)

  Sabi z blogu Beautiful savage

  OdpovedaťOdstrániť
 3. O štyri mesiace sú opäť Vianoce? 😱 Všetko ide akosi až príliš rýchlo - niekedy som si škrtala dni v kalendári a mala pocit, že sa všetko akosi vlečie, teraz nestíham vnímať, že uteká mesiac za mesiacom. Možno to bude tým, že sa povinnosti iba kopia a celé dni sa ženieme, aby sme to všetko stihli...
  Ale nádherný článok a parádne fotky - veľmi ti to pristane 💗
  BEE A CHANGE

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Krásne fotky ♥ pre mňa je v poslednej dobe čas doslova "strašiakom". Ide nehorázne rýchlo a ked som si tiež uvedomila čo ty, nemala som slov..

  ORLLING

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Nad časem mnohdy přemýšlím a říkám si jak je zvláštní. Prázdniny utíkají až moc rychle a Vánoce tu budou brzy. Někdy mi přijde, že den měl sotva 24 hodin, přitom já bych potřebovala na celý den tak 48 :) :D Moc hezké fotky v máku.

  TheWayByA

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Čas utíká hrozně rychle. Pamatuju si, jak jsem si asi v 8 letech myslela, že deset let do plnoletosti je taková spousta času a že to jen tak nebude. A teď už je mi dvacet. Bojím se hlavně stárnutí, všechno běží tak rychle. Snažím se užít každý den, jak jen to jde. :)

  L E N K A

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

i love you ♥

Most Loved

Šaty môjho leta
Leto síce nie je moje obľúbené ročné obdobie, no aj napriek tomu ho mám za niektoré veci rada. Mil…
Storyteller #3
Všimla som si, že tento typ príspevkov máte celkom radi. Čas letí tak rýchlo, že som si ani nevšim…
Sebaláska.
Sebaláska je v poslednom čase trendy. Na jednu stranu je to super, no na druhú mám pocit, že sa to…
Houndstooth Coat
Január bol pre mňa veľmi dlhým a pomalým mesiacom, no február bol presným opakom. Ani som sa nesti…